تخریب بتن

تخریب بتن با کتراک
5/5 - (10 امتیاز)

شکستن و تخریب بتن

تخریب بتن یا از بین بردن اجسام سخت مانند سنگ و ملات نیاز به تخصص در این زمینه دارد، تیم کتراک شیمی ایرانیان تولید کننده انواع وسایل مخرب غیر منفجره مانند کتراک و بلک پاور و … می باشد.
محصولات ما قابل استفاده بر روی انواع بتن دارای چگالی بالا، شاتکریت، بتن غلطکی و … هستند که به شما کمک می کنند.
برای استفاده از کتراک می توانید به صفحه کتراک مراجه نموده و مطالب مربوط را مطالعه کنید تا روند کار را بطور کامل آموزش ببینید.

تخریب بتن یکی از فرآیندهایی است که ممکن است برای انجام برخی امور یکی از ضرورات کار محسوب و لازم باشد . اگر شما عزیزان نیز برای انجام و پیشبرد امور خود نیاز به شکستن بتن و یا هر سطح ملاتی و سخت دیگری دارید یا حتی نیاز به تخریب سنگ و ساروج را در کنار تخریب دارید.

بهتر است در مقاله تا انتها با ما همراه بمانید زیرا در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات کامل و مفیدی را در این رابطه به شما عزیزان ارائه نماییم و به گونه ای با معرفی ابزار های مناسب مراحل تخریب بتن را برای شما عزیزان سهل و آسان نماییم.

تخریب کننده بتن

همه چیز در رابطه با تخریب بتن

تخریب بتن یکی از فرآیندهایی است که ممکن است به دلایل مختلفی ضروری باشد. از جمله دلایل می توان به مغایرت بتن ریزی با نقشه اجرایی یا تغییر نقشه ها و همچنین خطاهای اجرایی در مواردی که نیاز به تخریب است اشاره کرد.

در مواردی که پس از بتن ریزی تصمیم به خرد کردن گرفته شود و یا  بتن از مقاومت بالا و کافی برخوردار نباشد، شکیتن بتن بهترین راه حل موجود خواهد بود.

در خیلی از موارد دیگر نیز ممکن است خرد کردن بتن تنها راه حل ماجرا و مساله برای تیم های اجرایی باشد که در هر صورت اگر شما عزیزان نیز به تخریب بتن نیازمند بودید این مقاله می تواند اطلاعات مفید و ابزارهای بسیار کارآمدی را در کنار بهترین شیوه های ممکن خدمت شما عزیزان تقدیم و ارائه نماید.

 

مایع تخریب بتن

توانایی تخریب بتن به‌همراه مسلح و غیرمسلح از قابلیت‌های این روش است. این روش قادر به تخریب ساروج و صخره‌های سنگی نیز می‌باشد. همچنین، این ابزار توانایی حفر چاه‌ها و کانال‌ها در مناطق صخره‌ای و سنگی را دارد. از این روش می‌توان در حفاری و سنگ‌برداری برای ساخت تونل و راه‌سازی بهره‌گرفت.

همچنین، تخریب قطعات سازه‌هایی که با بتن‌ریزی اشتباه انجام شده‌اند، نیز از مزایای این روش استفاده می‌کند. این مجموعه‌ای از امکانات و قابلیت‌ها این روش را به‌عنوان یک ابزار چندمنظوره در عملیات تخریب بتن می‌سازد.

روش استفاده

چگونه از تخریب کننده بتن (کتراک) به‌صورت صحیح استفاده کنیم؟

در ابتدا، برای تخریب بتن یک چاله روی آن ایجاد کنید. توجه کنید که اگر با سنگ یا بتن ایستاده آزاد کار می‌کنید، چاله‌ها باید به صورت عمودی حفر شوند؛ اما اگر با سنگ یا بتن نهفته کار دارید، زاویه 30 درجه نسبت به محور سنگ یا بتن برای حفر چاله‌ها مناسب است. فاصله بین چاله‌ها باید منظم و طبق دستورالعمل تعیین شود.

فاصله اولیه چال از لبه آزاد سنگ یا بتن حداکثر 15 سانتی‌متر و فاصله بین چاله‌ها در وسط باید از 25 سانتی‌متر شروع شود. می‌توانید از جدول زیر برای تعیین فاصله چالها در وسط نسبت به یکدیگر استفاده کنید. برای تخریب کامل، بهتر است عمق چاله‌ها بین 80 تا 90 درصد ارتفاع سنگ یا بتن باشد.

پیش از استفاده از ماده تخریب بتن، اطمینان حاصل کنید که داخل چاله‌ها کاملاً تمیز و خالی از خاک و رطوبت است. سپس هر 5 کیلوگرم پودر تخریب کننده را با یک و یک سوم لیتر آب در تابستان و 1/5 لیتر آب در زمستان مخلوط کنید تا مخلوطی کاملاً همگن و بدون حباب هوا به دست آید.

سپس مخلوط حاصله را داخل چاله‌ها ریخته، به‌طوری که چاله‌ها کاملاً با ملات پر شوند. برای جلوگیری از تابش آفتاب و ریزش باران بر روی چاله‌ها، می‌توانید آن‌ها را با گوه چوبی یا تکه‌ای نایلون پوشانید.

شکستن بتن

فرایند تخریب و برشکاری و … را مراحل تخریب می نامند. فرآیند تخریب بتن باید توسط تیم های حرفه ای و مجرب انجام شود. زیرا این فرآیند بسیار حساس و خطرناک است و اشتباهات احتمالی در کار منجر به خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری خواهد شد. از آنجایی که اکثر پروژه های ساختمانی دارای خطاهای فنی و عملیاتی هستند، عملیات تخریب در اکثر پروژه های ساختمانی اتفاق می افتد.

همه چیز در مورد تخریب بتن مسلح

با توجه به این موضوع که بتن مسلح در سازه ها کاربرد های اساسی دارد پس تخریب بتن مسلح نیز می تواند همراه با مشکلاتی باشد . تخریب با توجه به میزان ارماتورگذاری و تسلیح آن بتن تعیین و برنامه ریزی و اجرا می شود یکی از مهم ترین تاثیراتی که تخریب بتن مسلح می تواند بر جای بگذارد این است که از بین رفتن نظم و یکپارچگی سازه و وارد شدن اسیب جدی به سایر المان ها / ایجاد مشکل برای کل سازه و … می باشد .

هزینه تخریب بتن چقدر است ؟

قیمت تخریب بتن در مقایسه با فرایند هایی از جمله برش به نسبت پایین تر است . حال این سوال مطرح است که دلیل پایین تر بودن قیمت نسبت به برش چیست  در فرایند تخریب عمده کار و فعالیت و عملیات آن را نیروی انسانی تامین می کند ؛ در حالی که در فرایند برش بتن که یک فرایند تقریبا تمام اتوماتیک است همه ی عملیات را دستگاه ها انجام میدهند پس هزینه های بالای آن به دلیل داشتن دستگاه های تمام اتوماتیک در برش بتن در مقابل تخریب می باشد.

شیوه ها و روش های تخریب بتن

تخریب بتن دارای روش های متفاوت و مختلفی می باشد که انتخاب کدام از این روش ها بسته به جزئیات اجرایی و چالش های پیش رو متغیر می باشد . در برخی از روش های تخریب عملیات متکی بر نیروی انسانی میباشد و در برخی روش ها از دستگاه هایی استفاده می شود که می توان بتن مسلح را نیز بشکند که در این روش ها عملیات متکی بر ماشین الات و دستگاه ها می باشد.

تخریب کامل بتن

راه های زیادی برای تخریب مصالح بتن یا سنگ وجود دارد، اما بهترین و مطمئن ترین راه استفاده از کتراک است، این محصول در برندها و محصولات مختلف کشورهای مختلف (کتراک خارجی) موجود می باشد.

مزایای تخریب بتن

تخریب بتن با روش‌های بی‌صدا و بی‌خطر امکان‌پذیر است. این روش‌ها اجازه می‌دهند که تخریب با عدم پرتاب سنگ، موج انفجار، و ایجاد گردوغبار انجام شود. از طریق این روش‌ها نیازی به مجوز تخریب یا ماشین‌آلات سنگین برای انجام فرآیند تخریب وجود ندارد. علاوه بر این، تولید گازهای مخرب و سمی نیز به حداقل می‌رسد و محیط‌زیست صدمه نمی‌بیند.

یکی از مزایای این روش، امکان استفاده در مناطق مسکونی است. همچنین، به دلیل سادگی مصرف و هزینه اقتصادی، این روش برای اجرا مناسب است و در هنگام انجام تخریب، تلفات و خسارات مالی و جانی به حداقل .می‌رسند. همچنین، نیاز به گروه متخصصین برای انجام این روش کمتر است.

تخریب بتن با استفاده از محصولات ما

تخریب بتن می تواند بسیار سخت و چالش برانگیز باشد و به تجهیزات مختلفی نیاز دارد، اما تخریب یتن با ایستفاده از کتراک به حداقل تجهیزات نیاز دارد و تنها جسم سختی که می خواهید را بدون آسیب رساندن به محیط از بین می برد.

استفاده از کتراک بهترین گزینه در مواقعی است که استفاده از مواد منفجره و حلال های اسیدی (مایع تخریب) راه حل نباشد، زیرا با قیمت بسیار پایین می توانید از این محصول بسیار خوب استفاده کنید.

اسن محصولات بسیار بی‌ سر وصدا بوده به دینامیت بی صدا معروف است. این محصول به راحتی می تواند بتن را تخریب دهد.

یکی از بهترین مزایای استفاده از محصول تخریب کننده سنگ‌ انواع سنگ‌ ها غیر انفجاری این است که هر چه جسم مورد نظر سخت‌تر باشد، تخریب نیز به همان میزان سخت‌تر است. زیرا سرعت تخریب بتن و میزان خسارت بیشتر است. همچنین می تواند برای بتن های غیر قابل اشتعال بالا استفاده شود. اما زمان بیشتری طول خواهد کشید زیرا باید از بین برود.

 

شرایط ایمنی استفاده از تخریب کننده بتن

کار با مواد تخریب بتن، بهتر است همواره از دستکش و عینک استفاده نمایید تا ایمنی خود را تضمین کنید. هرگز از آب داغ برای آماده‌سازی ملات استفاده نکنید تا هرگونه مشکلی رخ ندهد. اگر پوست شما با این مواد در تماس باشد، سریعاً آن را بشویید. همچنین پس از ریختن مواد تخریب کننده، حداقل تا 6 ساعت از نگاه کردن مستقیم به چاله‌ای که پرشده است، خودداری کنید. این تدابیر ایمنی در کار با مواد تخریب بتن بسیار حائز اهمیت هستند.

 

خرید تخریب‌ کننده بتن

جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش کتراک شیمی ایرانیان تماس حاصل فرمایید تا بهترین محصول را به شما ارائه دهیم و در اجرای تخریب بتن به شما کمک کنیم.

09122727495 – 09022727495

فروش محصولات ما بصورت آنلاین و با شماره تماس نیز امکان پذیر می‌باشد و شما می توانید همه روزه با ارسال به سراسر کشور به آدرس ما  که در پایین همین صفحه وجود دارد، مراجه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *