شکستن سنگ

شکستن سنگ و ساروج با استفاده از مواد شیمیای کتراک و بلک پاور و ...
4.9/5 - (31 امتیاز)

شکستن سنگ ( شکستن ساروج )

شاید در نگاه اول انجام بسیاری از کارها آسان به نظر برسد، اما می توان قبول کرد که شکستن سنگ و شکستن ساروج در نگاه اول کاری دشوار، طاقت فرسا است و انتخاب روش مناسب در این زمینه بسیار مهم و حیاتی است.

روش یکسان است وقتی صحبت از اتلاف وقت و پول می شود، هرچه اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید، احتمال موفقیت شما بیشتر می شود.

با رشد تکنولوژی در جهان ، روز به روز شیوه های تخریب نیز پیشرفته تر شده اند اما متاسفانه در کشور ما با وجود نیاز امروز ، همچنان از شیوه ها و فناوری های قدیمی برای شکستن سنگ و تخریب بتن استفاده می‌شود.

با توجه به نوع پروژه و محیط مد نظر شما برای شکستن نیاز است تا به موارد بسیار دقیقی توجه نمایید که میتوانید با دریافت کارشناسی از زبده ترین متخصصین ما بهترین شیوه را بیابید.

روش های شکستن سنگ

هدف مجموعه کتراک شیمی ایرانیان در این مقاله ارائه روش هایی برای تخریب بتن، شکستن سنگ و شکستن ساروج ابعادی است که توجیه اقتصادی برای استفاده از ماشین آلات سنگین نداشته باشد و یا در مکان هایی قرار دارد که امکان حمل تجهیزات سنگین وجود ندارد، مانند اکتشاف. در معادن – نمونه برداری از مواد معدنی سنگ – حذف سنگ های مزاحم در مسیر راه های صعب العبور و محوطه های زمین و باغ و هر نوع سنگ یا بتن مزاحم کار با روش ها و عبارات مرسوم با دسترسی آسان با امکان استفاده عمومی

تلفن : 09122727495 – 09022727495

شکستن سنگ استفاده از مواد شیمیایی

در این روش برای شکستن سنگ ( شکستن ساروج ) ابتدا سوراخ هایی به قطر 25 تا 50 میلی متر در سطح سنگ یا در بتن با مته سوراخ می شود، پس از پاکسازی داخل سوراخ ها از گرد و غبار مواد منبسط شونده که اغلب چتراک نامیده می شود.

راهنمایی و تمرین محصول شرکت سازنده را با آب مخلوط کرده و با دو توپ یا پاس داخل سوراخ ها می ریزند و دهانه سوراخ ها را با یک تکه چوب یا پلاستیک می بندند تا مواد خارج نشود.

با این روش باید سوراخ ها را طوری ایجاد کرد که کاملاً با مواد منبسط شونده پر شوند و در صورت خالی ماندن فضای داخل سوراخ، فشار لازم برای تخریب سنگ ایجاد نشود.

بسته به نوع مواد منبسط کننده مورد استفاده، با انبساط مقدار مواد داخل گودال و فشار دادن آن به دیوار سنگ یا بتنی، در عرض 30 دقیقه تا چند ساعت در سنگ ایجاد ترک می کنند.

قطر، عمق و فاصله سوراخ ها به اندازه و نوع سنگ یا بتن بستگی دارد و ماده ای که باید منبسط شود یا ملات مورد استفاده متفاوت است. مشخصات لازم ارائه شده است.

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در شکستن سنگ و ساروج با استفاده از مواد شیمیایی مانند کتراک، استفاده مناسب و کیفیت مواد منبسط کننده مورد استفاده است. متاسفانه نسخه های بی کیفیت و جعلی از این مواد در بازار وجود دارد.

شکستن سنگ با کتراک

یکی از شیوه های شکستن بتن ، استفاده از کتراک برای شکستن سنگ و انواع سنگ و شکستن بتن و شکستن ساروج است که بعد از مخلوط نمودن پودر کتراک با مقدار مشخص اب با اعمال قدرت انبساطی ، اقدام به تخریب سنگ و تخریب بتن با بهترین روش می‌کند.

شیوه شکستن سنگ

شرکت کتراک شیمی ایرانیان ارائه دهنده انواع کتراک برای از بین بردن سنگ و تخریب بتن و شکستن سنگ ، به جرئت یکی از بهترین شیوه ها و روش شکستن را استفاده از کتراک میداند که در طی انجام پروسه شکستگی سنگ ، کتراک به داخل سوراخ های سنگ و بتن نفوذ می‌کند و بدون داشتن هیچگونه صدایی بهترین روش در مقابل دریل مکانیکی و انفجار های بزرگ و جک دارد.

تخریب سنگ

در میان روش های موجود برای تخریب سنگ و شکستن سنگ، اگر تخریب انفجار و آلودگی صوتی مد نظر شما نیست، تنها شیوه استفاده از کتراک برای شکستن و خراب کردن ساروج است که با ایمنی بالا و نداشتن هیچگونه صدایی میتوانید از آن بهره مند شوید و کافی است برای خرید کتراک در تهران و تمام مناطق ایران بزرگ با شرکت کتراک شیمی ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

رعایت موارد ایمنی

شکستن سنگ یک عملیات حساس و پرخطر است که توسط تمام کارگران، ناظران سایت و مهندسینی که با خطرات بالقوه و روند تخریب آشنا هستند، انجام می‌شود. در این فرآیند هنگام تخریب بتن، سنگ‌ها و ساروج‌ها، تمامی کالاها باید از محیط دور شوند مگر اینکه در کار مورد استفاده قرار گیرند. همچنین، مواد نظیر چوب و سوخت و غیره باید در مکان‌های مناسب نگهداری شوند و لوازم آتش‌نشانی در محل تخریب تا زمان تکمیل فرآیند در اختیار داشته باشید و تمامی اقدامات ایمنی لازم برای حفاظت از کارگران و افراد حاضر در محل تخریب فراهم آورده شده باشد.

تخریب سازه ( شکستن سنگ )

در تخریب سازه، کارگران با مشکلات بسیاری مواجه هستند؛ از جمله قرار گرفتن در معرض گرد و غبار، مواد شیمیایی، استرس گرما و تهویه نامطبوع و همچنین سر و صدا. برای غلبه بر این مشکلات، وسایل پزشکی و کمک‌های اولیه باید به طور کامل در اختیار کارگران قرار بگیرد.

هنگام کار با مواد شیمیایی در فرآیند تخریب، استفاده از دستکش‌های مخصوص الزامی است تا جلوی ریختن مواد شیمیایی به پوست دست گرفته شود؛ زیرا این مواد ممکن است خاصیت خورندگی داشته باشند و مشکلات جدی در پوست دست ایجاد کنند. به همین دلیل، توصیه می‌شود حتماً از دستکش‌های مخصوص در کار با مواد شیمیایی استفاده کنید.

هنگام شکستن سنگ و استفاده از مواد شیمیایی، حتماً از ایمنی‌های لازم استفاده کنید. برای جلوگیری از آسیب به چشم‌ها، حتماً از عینک مخصوص استفاده نمایید، زیرا در هنگام ترکیب مواد شیمیایی با آب، واکنش‌های شدیدی رخ می‌دهد و گازی تولید می‌شود که می‌تواند به قرنیه چشم آسیب برساند و خطر آفرین باشد.

در صورت ریختن مواد شیمیایی بر روی چشم، سریعاً چشم‌ها را با آب سرد شستشو داده و به پزشک مراجعه کنید تا با استفاده از مواد استریل کننده، احتمال آسیب به چشم‌ها به حداقل برسد و در صورت بروز مشکلات بیشتر، توسط پزشکان مجرب اقدامات لازم برای رفع آن‌ها انجام شود.

همچنین، در هنگام تخریب، کارگران باید به مراعات ایمنی خود و دیگران توجه کنند و از لباس‌های مخصوص کار، کلاه، دستکش و عینک استفاده نمایند تا هرگونه خطرات احتمالی به وقوع نپیوندد.

اگر در حین کار هرگونه نقصانی رخ داد، با حفظ خونسردی، به نزدیک‌ترین مرکز پزشکی اطراف خود مراجعه کنید و اقدامات لازم برای رفع مشکل نمایید. این اقدامات به موجب تجربه پزشکان مجرب به‌عنوان راه‌حل مناسب مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ( تخریب سنگ )

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *