راکتن

راکتن چیست | قیمت راکتن | خرید راکتن
Rate this post

راکتن

ساروج یک نوع ملات و بتن مستحکم دارای مقاومت می‌باشد. در گذشته برای ساخت و ساز از بتن و ملات ساروج استفاده می‌کردند. بتن ساروج از آهک، خاک رس و آب ساخته می شود. در علم باستان شناسی، گنج ممکن است با ملات دیوار و ملات دیوار مواجه شوند و به دلیل سخت و سخت بودن ملات دیوار کار را متوقف کنند، زیرا با چکش یا بیل از بین نمی رود. ( راکتن )

در گذشته از ساروج برای مهر و موم کردن ورودی تونل و غارها و همچنین گنجینه ها و گذرگاه های منتهی به مقبره ها و دخمه های زیرزمینی و بسیاری از مقبره ها استفاده می شد. راکتن و برخی مواد شیمیایی دیگر برای شکستن و تخریب بتن و ساروج استفاده می شود.

از راکتن می توان در پروژه های ساختمانی، مترو، پل ها استفاده کرد و از این متریال در محیط های مرطوب حتی زیر آب نیز می توان استفاده کرد. انواع مختلف ساروج از ساروج سیاه عمدتاً به دنبال ساروج سفید، ساروج خاکستری و ساروج کرم وجود دارد. برخی از ساروج ها از ابریشم و برخی دیگر از فلز و مس ساخته می شوند.

راکتن

راکتن چیست

راکتن ( کتراک ) یک ماده انبساطی است که انفجار پر سر و صدا ندارد و برای از بین بردن انواع سنگ، بتن و ملات استفاده می شود و این ماده به صورت افقی و عمودی قابل استفاده است. همچنین راکتن ها می توانند جایگزین مناسبی برای مواد منفجره باشند و بی صدا هستند. در عرض نیم ساعت انجام می شود.

تخریب ساروج با راکتن

روش از بین بردن هر یک از این ساروج ها متفاوت است، اما به طور کلی می توان آنها را از بین برد. به عنوان مثال، الماس را که می خواهید خرد کنید، در نظر بگیرید. اگر با چکش به آن ضربه بزنید، نمی شکند، اما اگر دقیقا بدانید که به کدام قسمت از الماس ضربه می زنید، به راحتی می شکند و به قطعات کوچک تبدیل می شود. ( راکتن )

ساروج نیز مانند همین الماس می باشد و اگر مواد در دسترس ندارید، باید بدانید که از کجا شروع به شکستن آنها کنید تا نتایج سریع‌تر به دست آید. برای ساخت مواد تخریب باید یک نمونه از آن داشته باشید و مواد را مطابق این نمونه بسازید یا باید بدانید که ساروج از نوع دیگری است. خرد کردن ساروج های عمودی با مواد بسیار دشوارتر است، اما غیرممکن نیست.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *