دستگاه کرگیری

دستگاه کرگیری | سوراخکاری و برش با استفاده از کرگیری
Rate this post

دستگاه کرگیری

دستگاه کرگیری یا مغزه گیری بتنی فرآیندی است که شکل توخالی یا استوانه مانند را از بتن جدا می کند. در واقع خرد کردن روشی برای مغزه گیری از بتن یا بتن معمولی است.
بتن یکی از مهم ترین اجزای هر پروژه ساختمانی است و کیفیت آن تاثیر زیادی بر ظاهر کلی سازه خواهد داشت. بنابراین برای اطلاع از کیفیت بتن آزمایشات قبل و بعد از اتمام انجام می شود.

سوراخکاری یتن و برشکاری با دستگاه کرگیری

لوله ها، توقف زمانی انجام می شود که بخواهید کانالی در بتن برای سیم و غیره ایجاد کنید. همچنین این کار با استفاده از تمرینات خاصی به نام دریل مکانیکی ( دستگاه کرگیری ) انجام می شود.

منظور از کرگیری بتن

هر پروژه بتنی به افراد و مصالحی از جمله شن و ماسه نیاز دارد. زمانی که باید راه درست را پیدا کنیم، به نحوی که لوله ها یا کابل ها در سیستم مورد نیاز هستند، باید آنها را خشک کنیم. علاوه بر این، حفاری بتن باعث ایجاد حفره ای صاف و براق در دیوار، کف و سقف می شود. به همین ترتیب، از این سوراخ ها می توان برای لوله ها، سیستم های اطفاء حریق، خطوط و کابل های تلفن، تخریب بتن با استفاده از موادی مانند کتراک و غیره استفاده کرد.

البته در برخی موارد برای آزمایشات بتن. نمونه مورد نیاز است که هسته بتن است. به این ترتیب قسمت های استوانه ای سازه جدا شده و به آزمایشگاه منتقل می شود. سپس آزمایشات لازم بر روی نمونه ها با استفاده از دستگاه کرگیری انجام می شود.

نحوه کار دستگاه کرگیری

در دستگاه کرگیری بتن از هسته های الماسی استفاده می شود. لازم به ذکر است که الماس به عنوان یک ماده سخت شناخته می شود و توانایی تخریب بتن را دارد. با این حال، شایان ذکر است که اکثر مته های تولید شده عمدتا از فولاد ساخته شده اند و الماس فقط در نوک آن استفاده می شود. این به این دلیل است که الماس ها ارزش بالایی دارند و ساخت مته الماس می تواند گران باشد.

دسته دستگاه دریل، بطورکلی در سه نوع الکتریکی، بادی و هیدرولیک تولید می‌شوند و در بازار وجود دارند. دستگاه کرگیری مدرن، کاملا بشکل خودکار عمل خواهد کرد. به این صورت که که‌ با تنظیماتی کاملا راحت، به دیوار نصب شده اند و با چرخش 360 درجه، بتن را بشکل دایره ای از بتن جدا خواهند کرد. پس از استخراج بتن، مشاهده خواهید کرد که بتن استخراج شده، بشکل استوانه ای می‌باشد. همچنین قطر این استوانه به دلخواه شما ایجاد خواهد شد که چه مقدار بتن لازم خواهید داشت.

دستگاه های کرگیری می توانند استوانه هایی در اندازه های 10 میل الی 180 سانتی متر را برش داده و از بتن استخراج نمایند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر و مشاوره ‌در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر کاربردهای این دستگاه جهت کار با کتراک و دیگر مواد منفجره بی‌صدا، با کارشناسان کتراک شیمی ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *