تخریب سنگ

تخریب سنگ با استفاده از مواد شیمیایی - انواع روش های تخریب سنگ
Rate this post

تخریب سنگ

گروه پیمانکاری کتراک شیمی ایرانیان، با استفاده از تخصص فنی و متخصصان خود و تجهیزات پیشرفته، آمادگی اجرای عملیات تخریب سنگ را با استفاده از موادی مانند کتراک، راکتون، دستگاه اسپلیتر (Splitter) و یا انفجار دارد.

تخریب سنگ با استفاده از کتراک

روش تخریب سنگ با استفاده از مواد کتراک به این صورت است که مواد کتراک با آب سرد مخلوط شده و به شکل ملاتی در سوراخ‌های ایجاد شده در سنگ یا بتن ریخته می‌شوند. در اثر گذشت زمان، مواد کتراک منبسط می‌شوند و باعث شکستن سنگ، بتن و یا ساروج می‌شوند.

در مقالات متعددی توضیحات جامعی درباره استفاده و کاربردهای مواد کتراک ارائه شده است.

تخریب سنگ با اسپلیتر

دستگاه اسپیلتر یک ابزار بسیار قوی است که نیروی بسیار زیادی را به سنگ و بتن اعمال می‌کند و باعث فروپاشی آن‌ها می‌شود. این دستگاه قادر است تخریب سنگ های مقاوم و سخت می‌باشد.

استفاده از اسیدها و حلال های اسیدی

اسید پانچر، یکی از مواد استفاده شده برای تخریب سنگ، بتن و ساروج می‌باشد. این اسید تخریب کننده بیشتر برای تخریب سطحی استفاده می‌شود و مناسب برای مواردی است که عمق کمی دارند.

به عنوان مثال، در مخازن میکسر بتن و مکان‌هایی که بتن به صورت پسماند خشک شده است یا در جاهایی که بتن اضافی ریخته شده به صورت سطحی وجود دارد، اسید پانچر می‌تواند به خوبی استفاده شود تا آن را تمیز کند.

مصرف اسید پانچر باید با احتیاط صورت گیرد و تنها برای سطوح کوچک مناسب است، زیرا این اسید بسیار قوی است و نیازمند شرایط ایمنی خاصی می‌باشد نسبت به سایر مواد تخریب سنگ و بتن. هر نوع اسید پانچر متفاوتی دارد و برای هر نوع بتن یا سنگ، نوع خاصی از اسید پانچر استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که در شرایطی که رطوبت زیادی وجود دارد یا آب روی سطح بتن، سنگ یا ساروج حاضر است، استفاده از اسید پانچر مناسب نمی‌باشد. در چنین مواردی می‌توان از ماده کتراک بهره برد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *